aktualności

2017-07-21
Mariaż historii z luksusem

Praskie kamienice, które dzięki odbudowie odzyskały dawną świetność i zyskały na nowoczesności i funkcjonalności, spełniają dziś wszystkie kryteria luksusowych apartamentów. Ich niewątpliwym atutem jest lokalizacja- blisko centrum, w dobrze skomunikowanej zabytkowej części miasta, nieopodal instytucji kultury i miejsc służących rekreacji. Dodatkowo, uwagę potencjalnych mieszkańców i inwestorów zwraca duży metraż mieszkań, ich niestandardowa wysokość i rozciągająca się za oknami lub z przestronnych tarasów panorama Warszawy.

Przeczytaj cały artykuł...

Więcej
2017-06-23
Nowe oblicze Pragi

Nowe Oblicze Starej Pragi
Duch dawnej Warszawy najlepiej zachował się na Pradze, gdzie wojnę przetrwało najwięcej kamienic. Wiele z nich właśnie odzyskuje dawny blask.

Praga-Północ, prawobrzeżna dzielnica Warszawy, szybko się zmienia. Druga linia metra pozwala jej mieszkańcom zapomnieć o korkach na ulicach w stronę centrum, a rozległe tereny rekreacyjne nad Wisłą (z coraz nowocześniejszym zoo) umożliwiają odpoczynek na łonie natury.

Przeczytaj cały artykuł...

Więcej
2017-05-29
Zachować zabytki w tkance miejskiej

Rekonstrukcja praskich kamienic oraz rewitalizacja i adaptacja do celów mieszkaniowych dawnych zabudowań przemysłowych w ciągle zapełniającej się nowoczesnymi inwestycjami Warszawie, to przedsięwzięcia przynoszące korzyści nie tylko swoim inwestorom. Zyskują też mieszkańcy, chcący zamieszkać w apartamentach tętniących historią, idących jednak z duchem czasu. Profity płyną również dla wizerunku miasta, dzięki połączeniu znaczenia historycznego zabudowań z nowoczesnością oraz oryginalności i tradycji z funkcjonalnością.

Więcej
2016-12-05
O domach z duszą przeczytamy w Newsweeku

Rewitalizacja starych kamienic to zadanie trudne i kosztowne, ale miastu i mieszkańcom przynosi korzyści, jakich trudno szukać w innych inwestycjach budowlanych. 

Przeczytaj cały artykuł w newsweeku...

Więcej
2016-11-30
Nowa, lepsza Praga

Porównywana do londyńskich doków czy berlińskiego Prenzlauer Berg, warszawska Praga przeżywa właśnie swój renesans. Inwestycje tutaj otwierają lub planują globalne koncerny. Niegdyś zaniedbane budynki zmieniają się w zrewitalizowane architektonicznie perełki. Warto  rozważyć zakup nieruchomości w jednej z odrestaurowanych praskich kamienic, a przedtem przeczytać artykuł we „Wprost”.
Czytaj więcej

Więcej
2016-09-01
Zabytki nie mają czasu

Jaki wpływ na rewitalizację może mieć przypadkowo odnaleziony przedwojenny rysunek? Jak się odkrywa ornamenty elewacji, których już nie widać? I dlaczego przepiękne stare balustrady są dzisiaj za niskie? O tym wszystkim, a także szerzej o blaskach i cieniach rewitalizacji opowiada w rozmowie z „Kurierem Warszawskim” Jacek Studziński.   Przeczytaj cały artykuł...

Więcej
2016-08-28
Nowa twarz Starej Pragi

Dzisiaj zła sława i odium „gorszej” dzielnicy to już przeszłość Starej Pragi. Obecnie ten rejon miasta to wielki projekt rewitalizacyjny, przyciągający mieszkańców i inwestorów. Okrzei, Targowa, Kępna, Jagiellońska, mają szansę wkrótce należeć do najlepszych adresów w mieście, między innymi dzięki rewitalizowanym stylowym kamienicom. Więcej w artykule opublikowanym w „Forbes”.

Przeczytaj cały artykuł...

Więcej
2016-07-20
Dzień powszedni przedwojennej praskiej Warszawy

Jak mieszkali przed wojną warszawiacy, kto wznosił kamienice i kto w nich mieszkał? Jak wyglądało typowe mieszkanie na Pradze? Którędy jeździły konne tramwaje, dokąd można było dojechać z warszawskich dworców? Gdzie znajdowały się wielkie targi i gdzie córki bogatych mieszczan uczęszczały na pensję?  Zapraszamy na spacer ulicami Starej Pragi,który odbędzie się w dniu 27.08.2016 r. o godzinie 15.00. Miejsce zbiórki: Muzeum Warszawskiej Pragi: Targowa 50/52, Warszawa.

Więcej
2016-04-25
Nieśmiertelne dusze warszawskich kamienic

Warszawskie Śródmieście może stać na równej pozycji estetycznej z innymi europejskimi stolicami. Efektem pracy Fenix Group jest połączenie stylowego charakteru kamienic z funkcjonalnymi rozwiązaniami, skrojonymi na miarę potrzeb współczesnych mieszkańców. Jak się odtwarza na nowo wizytówki Warszawy, o tym więcej w artykule na www.dopoznania.pl.

Więcej
wszystkie aktualności
x
Kontakt

Z chęcia odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz przedstawimy szczegóły naszej oferty.

Szanujemy Państwa prywatność, w związku z tym przekazane informacje nie będą udostępnianie w innych celach niż te ujęte w naszej Polityce Prywatności lub też bez Państwa uprzedniej zgody (Polityka Prywatności dostępna jest tutaj).

Administratorem danych osobowych jest firma Fenix III Sp. z o.o. Sp. komandytowo-akcyjna w Warszawie 00-666, NIP 7010344785; REGON 146155152, KRS 0000422714 Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest przez email: biuro@fenixgroup.pl  [więcej ……]

Dane osobowe Klienta są przetwarzane przez Administratora: w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane do dewelopera zapytanie i przedstawienie oferty sprzedaży nieruchomości; do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Sprzedawcy, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego; na podstawie zgody – wyłącznie w celu wskazanym w treści udzielonej przez Klienta zgody.

Dane osobowe Klienta takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail będą przechowywane przez Administratora od momentu ich powierzenia przez Klienta do momentu cofnięcia przez Klienta zgody, za wyjątkiem prawnie usprawiedliwionych celów Administratora.

Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Klient ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Klienta narusza przepisy europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1).

Podanie przez Klienta danych osobowych jest dobrowolne.

Aby otrzymywać od nas aktualne informacje o nowych inwestycjach i promocjach a także zaproszenia na wydarzenia organizowane przez naszą firmę prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych.

Zgody są równoznaczne z akceptacją Polityki Prywatności Fenix Group

Zostaniesz usunięty z bazy Fenix Group.